28 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Wpadli w pułapkę oszustów. Stracili niemal 200 tys. zł

Ostanie kilka dni to wręcz plaga zgłoszeń od nie tylko tarnowskich seniorów. Kilkadziesiąt zgłoszeń wpłynęło do tarnowskich policjantów od osób, które wpadły w pułapkę oszustów. Dwie starsze osoby w Tarnowa straciło łącznie niemalże 200 tysięcy. Ile jest takich usiłowań, o których nie informujemy… to pewnie dużo większa liczba.

Wszystko zaczęło się początkiem roku. Codziennie do tarnowskich policjantów wpływają informacje o oszukanych na różnego rodzaju legendę i to nie tylko osób starszych. Ostatnio została oszukana rodzina 70-latków z Tarnowa oraz samotnie mieszkająca 80-latka również z Tarnowa.

W pierwszym przypadku oszuści zadzwonili do rodziny i poinformowali o śmiertelnym wypadku drogowym oraz konieczności udania się do Rzeszowa oraz Krakowa. W tym czasie pozostawiona samotnie 70-latka wmanewrowana w rozmowę z oszustami wydała ponad 100 tysięcy złotych nieznanym osobom.

Z kolei inna seniorka została poinformowana przez telefon, że jej córka jest poważnie chora i przechodzi bardzo ciężko powikłania po Covidzie. Konieczne są bardzo drogie lekarstwa, które należy szybko wykupić, a po pieniądze przyjdzie kobieta, która faktycznie po tym telefonie zapukała do mieszkania seniorki. Ta bez wahania wydała 80 tysięcy złotych z swoich domowych oszczędności.

Aktualnie trwają działania policjantów, aby zidentyfikować, a następnie zatrzymać sprawców, którzy oszukali mieszkańców. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.