28 lutego 2024
Aktualności

TARNÓW: Masowe szczepienia personelu w ,,Starym Szpitalu”

Ze 150 do 31 osób spadła w niespełna miesiąc liczba niezaszczepionych pracowników w Specjalistycznym Szpitalu im. E Szczeklika w Tarnowie. Tak masowy przyrost zaszczepionych to w głównej mierze efekt jednoznacznego w swojej wymowie listu dyrektora placówki, który zapowiedział, że nagrody roczne i premie trafią tylko do zaszczepionych przeciwko COVID-19.

,,Stary Szpital” zatrudnia ponad 900 osób i na chwilę obecną tylko 3% personelu nie jest zaszczepiona przeciw COVID-19. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia niezaszczepionych było 150 osób. Teraz jest ich tylko 31 – w zdecydowanej większości są to pielęgniarki.

Warto zwrócić uwagę, że od marca zacznie obowiązywać rozporządzenie, na mocy którego pracować w szpitalach mogą tylko osoby zaszczepiane. Dyrektor Szpitala im. E. Szczeklika Marcin Kuta przyznaje, że ewentualna utrata 3% niezaszczepionego personelu nie utrudni funkcjonowania placówki.

 

Jeden komentarz do “TARNÓW: Masowe szczepienia personelu w ,,Starym Szpitalu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.