25 maja 2024
Aktualności

Tarnów: Nie żyje były rektor PWSZ prof. Stanisław Komornicki [aktualizacja]

W nocy, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł prof. dr hab. Stanisław Komornicki, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w latach 2007-2015. Miał 67 lat.

Prof. dr hab. Stanisław Komornicki urodził się w roku 1949. Karierę naukową rozpoczął po studiach magisterskich (chemia) na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Został zatrudniony na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie uzyskał stopień doktora nauk chemicznych (1981), stopień doktora habilitowanego nauk chemicznych (1994). Tytuł profesora nauk chemicznych otrzymał w roku 2003. Z tarnowską uczelnią związany był od niemal dwudziestu lat. Uczestniczył w przedsięwzięciach, które poprzedziły powstanie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Był profesorem w Zakładzie Technologii Materiałów w Instytucie Politechnicznym, prowadził zajęcia z chemii ciała stałego i nauki o materiałach.

Aktualizacja:

 

Główne uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek, 24 października 2016 o godzinie 14 mszą św. żałobną w kościele pw. św. Stanisława Kostki przy ul. Konfederackiej 6 na Dębnikach, po której (około godz. 16) nastąpi odprowadzenie prochów Zmarłego do grobu rodzinnego na cmentarzu parafialnym przy ul. Piaszczystej na Prądniku Białym w Krakowie.

Dzień wcześniej, w niedzielę, 23 października 2016 r., o godzinie 19, w Kościele Akademickim pw. św. Józefa w Tarnowie przy ul. Dwernickiego 1, zostanie odprawiona uroczysta msza święta za spokój duszy śp. Rektora.

Ponadto, w Rektoracie (budynek „A”, I piętro, pokój nr 112), została wyłożona Księga Kondolencyjna. Wpisów można dokonywać codziennie, w godzinach pracy Rektoratu (poniedziałek-piątek, godz. 7-15).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.