19 czerwca 2024
Aktualności

TARNÓW: Stop hejt! Światełko dla Pawła Adamowicza

W sobotę (14 stycznia) na Placu Kazimierza w Tarnowie małopolski Komitet Obrony Demokracji organizuje akcję ,,Stop hejt! Światełko dla Pawła Adamowicza”.  –Zatrzymajmy się, zapalmy świecę w rocznicę zabójstwa Pawła Adamowicza – apeluje KOD. Akcja odbędzie się w kilku małopolskich miastach. W Tarnowie wydarzenie zaplanowano na godzinę 17. 

 
– Gdy uwierzymy, że jest to uczucie powszechne – a zatem uzasadnione! – bardzo łatwo jest zaakceptować przemoc. Ofiarą tej przemocy mogą stać się osoby przypadkowe, jak zabijani w dwudziestowiecznych pogromach Żydzi, lub prominentne, jak ponad 100 lat temu Prezydent Rzeczypospolitej Gabriel Narutowicz, czy cztery lata temu Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Jedyną przyczyną tych tragedii była narastająca, aktywnie rozniecana i szerzona nienawiść! Zademonstrujmy naszą niezgodę na taki rozwój wypadków. Zatrzymajmy nienawiść. Nie pozwólmy na jej szerzenie. Nie hejtujmy, reagujmy, żeby móc żyć, dyskutować, różnić się – bezpiecznie podkreślają organizatorzy akcji. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.