20 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Tarnów: Szajka oszustów wpadła w ręce policjantów. Wyłudzili od staruszki 60 tys. zł

Policjanci z tarnowskiej komendy miejskiej rozbili szajkę oszustów działających tzw. metodą na policjanta, których ofiarą stała się 81-letnia mieszkanka Tarnowa. Dzięki zastosowanej manipulacji wyłudzili od seniorki prawie 60 tysięcy złotych. Na szczęście dzięki mundurowym nikogo już nie oszukają, a najbliższe miesiące, a nawet i lata spędzą w zakładzie karnym.

Tym razem nie przestrzegamy seniorów przed oszustami, a z radością informujemy, że w ręce naszych policjantów wpadło troje mieszkańców Podkarpacia – 68-latek i dwie kobiety w wieku 45 i 28 lat, którzy działając wspólnie oszukali seniorkę z Tarnowa na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dzwoniąc na numer stacjonarny kobiety, podając się za policjanta i informując o rzekomym zagrożeniu ulokowanych w banku jej pieniędzy, polecili przelanie oszczędności życia na wskazane konto.


Pozyskaną podstępnie gotówką i wolnością nie nacieszyli się nazbyt długo. Trwające kilka miesięcy dochodzenie zakończyło się przedstawieniem całej trójce zarzutu oszustwa i wnioskowaniem przez prokuraturę o bezwzględną karę pozbawienia wolności dla każdego z nich. Ku uciesze starszej pani policjanci odzyskali również 29 tysięcy złotych z blisko 60 tysięcy wyłudzonych od kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.