20 czerwca 2024
Aktualności

Tuchów: Uczniowie będą się fotografować przed grafikami niepodległościowymi

Kończący rok szkolny uczniowie tuchowskich szkół będą robić sobie w najbliższy piątek (22 czerwca) od godziny 11 pamiątkowe zdjęcia przed budynkiem Ratusza w Tuchowie, na którego frontowej ścianie znajdują się historyczne i patriotyczne banery, nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykonanie w tym dniu fotografii to inicjatywa dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuchowie Józefa Wzorka.

– Chcę, aby młodzi ludzie mieli świadomość, że kończą rok szkolny w wyjątkowym czasie, gdy Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości – twierdzi dyrektor Józef Wzorek.

Zdjęcia wykonywał będzie profesjonalny fotograf. Ciekawe kadry będą się starali uchwycić również miejscowi fotografowie. Na tuchowskim rynku obecna będzie ponadto Telewizja Polska.

Przypomnijmy, ze niedawno na tuchowskim Ratuszu pojawiły się dwie wielkoformatowe siatki z namalowanymi grafikami niepodległościowymi. Jedna ukazuje ojców wolnej Polski: Piłsudskiego, Paderewskiego, Dmowskiego, Witosa i Korfantego, druga to alegoria Bitwy Pod Łowczówkiem, która rozegrała się w okolicach Tuchowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.