28 maja 2024
AktualnościFotoreportaże

Turniej Mikołajkowy w hali ANS [ZDJĘCIA]

Blisko 70 młodych adeptów piłki nożnej rywalizowało w niedzielę w Turnieju Mikołajkowym organizowanym przez Akademię Forza, której filarem jest były reprezentant Polski w piłce nożnej Adam Kokoszka.

Hala sportowa Akademii Nauk Stosowanych po raz kolejny zamieniła się w arenę zmagań piłkarskich. Tym razem chłopcy z rocznika 2016 i młodszych rywalizowali ze sobą w ramach Turnieju Mikołajkowego zorganizowanego przez tarnowską Akademię Forza. Sportową rywalizację rozpoczęto już o godzinie 9:00. Akademia Forza zmierzyła się wówczas z Westovią. W tych meczach walczyły ze sobą reprezentacje w kategorii wiekowej 2017 i młodsi.

Pomysłodawcą i inicjatorem tego wydarzenia był Adam Kokoszka, dobrze znany fanom piłki nożnej, który jest jednym ze współzałożycieli Akademii.

– Po raz kolejny udało nam się zorganizować bardzo ciekawy turniej. Cieszymy się, że na nasze zaproszenie odpowiedziały drużyny Stali Rzeszów, Sandecji Nowy Sącz czy Wiślackiej Szkoły Futbolu. Możliwość rywalizacji z takimi ekipami daje nam spore doświadczenie i szansę na poszerzenie wiedzy z zakresu szkolenia najmłodszych,zaś dla samych uczestników jest okazją do zaprezentowania się i rywalizacji w duchu fair-play. Bardzo cieszę się, że rodzice również aktywnie uczestniczą w życiu naszej Akademii i wspierają swoje pociechy na każdym kroku. Dla nas najważniejsza jest dobra zabawa, sportowa rywalizacja i uśmiech najmłodszych, którzy mają czerpać ze sportu to co najważniejsze, czyli radość – podsumował A. Kokoszka.

To drugie wydarzenie organizowane przez Forzę w ostatnim czasie. Poprzednio Akademia organizowała Turniej Piłkarski PRZEDSZKOLAK, w którym udział wzięło blisko 100 młodych piłkarzy z przedszkoli z regionu Tarnowskiego, a w planach są kolejne, ambitne projekty.

FOT. Monika Wolańska-Fryś 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.