25 września 2023
AktualnościFotoreportaże

Ulotki i odblaski – dla bezpieczeństwa [ZDJĘCIA]

W pierwszym dniu nowego roku przed szkołami w regionie tradycyjnie pojawili się policjanci i pracownicy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie. Podczas akcji „Zwalniam przed szkołą” przypominali kierowcom, że dzieci wróciły z wakacji i apelowali o szczególną ostrożność zwłaszcza w pobliżu placówek oświatowych. Przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców prosili o zachowywanie rozwagi w sąsiedztwie dróg, na chodnikach i przejściach dla pieszych.

– Co roku przed pierwszym dzwonkiem prosimy i apelujemy, przypominając, że tylko wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym – mówił Paweł Gurgul, dyr. MORD w Tarnowie. – Aby nasz apel był zapamiętany, kierowcom wręczamy ulotki akcji ze znakiem „Agatki”, znajdującym się przy przejściach dla pieszych w sąsiedztwie szkół. Najmłodsi otrzymują od nas elementy odblaskowe. Policjanci z wydziału ruchu drogowego ofiarowali im też pluszowe maskotki.

W tym roku gościem specjalnym akcji był wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron, który rozdawał „odblaski” i ulotki w głównym miejscu akcji – przy ul. Sitki w Tarnowie, podkreślając znaczenie tego typu działań promujących bezpieczeństwo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.