15 lipca 2024
AktualnościFotoreportaże

Uroczystość wręczenia czeków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych [FOTOREPORTAŻ]

Dziś w Starostwie Powiatowym w Tarnowie miała miejsce uroczystość wręczenia czeków potwierdzających dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie do samorządów powiatu tarnowskiego trafiło ponad 25 milionów złotych na inwestycje drogowe. 

Fundusz Dróg Samorządowych został utworzony przez premiera Mateusza Morawieckiego. Ma wspierać budowy, przebudowy oraz remonty dróg gminnych oraz powiatowych. Dofinansowania przyznawane są na podstawie wniosków składanych przez samorządy terytorialne.

Wojewoda Piotr Ćwik wręczył promesy samorządom z regionu tarnowskiego na łączną kwotę około 26 mln zł.

Powiat tarnowski otrzymał dotację na przebudowę drogi powiatowej przez centrum Zakliczyna, a miasto Tarnów na remont ul. Sportowej oraz przebudowę ul. Śliwkowej.

Ponadto dofinansowania do inwestycji polepszających stan infrastruktury drogowej otrzymały gminy Zakliczyn, Skrzyszów, Lisia Góra, Żabno, Szerzyny, Ryglice, Tuchów, Radłów, Wierzchosławice, Gromnik, Wojnicz, Rzepiennik Strzyżewski i Tarnów. W większości przypadków dofinansowania wynoszą 80 procent wartości zadań.

– Są to wymierne sumy, które zasilą budżety samorządów. Nigdy nie było tak dużych dofinansowań do inwestycji drogowych. I co najistotniejsze: nie jest to jednorazowy strzał, jednorazowy zastrzyk finansowy. Jest to program cykliczny, na który w następnych latach przeznaczane będą jeszcze większe pieniądze rządowe – podkreślił wojewoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.