18 maja 2024
Aktualności

W Łukanowicach powstanie siłowania plenerowa

W Łukanowicach powstanie siłowania plenerowa wraz ze strefą relaksu. Wszystko za sprawą dofinansowania z rządowego programu OSA, o które ubiegało się Miasto i Gmina Wojnicz.
Dla przypomnienia, w styczniu bieżącego roku Ministerstwo Sportu i Turystki uruchomiło program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej pt. „Budowanie Otwartych Stref Aktywności (OSA)”, który ma za zadanie tworzenie miejsc do wspólnego spędzania czasu dla osób w różnych grupach wiekowych.

W minioną środę (06.06.) na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki ukazała się oficjalna informacja z rozstrzygnięcia naboru. Wśród wniosków zakwalifikowanych do dofinasowania znalazł się wniosek złożony przez Miasto i Gminę Wojnicz.
W ramach dofinansowania w miejscowości Łukanowice zostanie zagospodarowana działka o powierzchni 9 984,9 m2, na której znajdzie się siłowania zewnętrzna (plenerowa) składająca się z 6 urządzeń, w skład której będą wchodzić: biegacz, jeździec, orbitrek, poręcze równoległe , twister  i wyciąg z wahadłem. Dodatkowo przy siłowni powstanie strefa relaksu wyposażona m.in. w stolik do gry w szachy i chińczyka.
Całkowity koszt inwestycji ma wynieść ok. 55 tyś. złotych brutto, z czego prawie połowa będzie dofinansowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.