22 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Wielkie oszustwo w Brzesku! Płacili za rachunki, jednak pieniądze trafiały do kieszeni oszusta

Już ponad 80 mieszkańców powiatu brzeskiego zgłosiło się na policję  twierdząc, że zostali oszukani w jednym z punktów kasowych w Brzesku. Pokrzywdzeni za pośrednictwem tej placówki dokonali płatności rachunków za różne media, jednak pieniądze do wskazanych odbiorców nie trafiły. Policjanci dotarli do właściciela punktu kasowego i przedstawili mu zarzuty oszustwa.

Prawie każdego dnia do brzeskiej jednostki zgłaszają się kolejne osoby, które czują się oszukane przez jeden z punktów kasowych w Brzesku. Dokonały one w tej placówce płatności swoich rachunków m.in. za prąd, wodę, gaz, telefon i posiadają na to pisemne potwierdzenie. Problem pojawił się w momencie, kiedy zaczęli otrzymywać wezwania do zapłaty nieuregulowanej należności od podmiotów, do których miały trafić pieniądze. Wówczas wyszło na jaw, że środki, które wpłacili w punkcie nigdy nie zostały przelane do konkretnych odbiorców.

Do brzeskiej jednostki zgłosiło się już ponad 80 osób. Kwoty, które pozostawili w placówce wahają się od kilkuset do prawie 2 tysięcy złotych. W sumie straty wstępnie szacuje się na ponad 37 tys. złotych. Pokrzywdzonych w tej sprawie może być jednak znacznie więcej, dlatego też policjanci apelują do wszystkich oszukanych osób, aby zgłaszały się do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Policjanci zajmujący się sprawą dotarli do właściciela punktu kasowego. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty oszustwa. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.