29 listopada 2023
AktualnościKultura

Wielkie przeboje, niezapomniane wspomnienia – koncert 30-lecia S.M.Rock

Szkoła Muzyków Rockowych świętuje 30-lecie istnienia. Z tej okazji Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert jubileuszowy, który odbędzie się w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Podczas tego wydarzenia na scenie swoje siły połączą byli i obecni uczniowie oraz nauczyciele S.M.Rock.

Trzydzieści lat temu, w listopadzie 1993 r. w Tarnowskim Centrum Kultury odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Szkoły Muzyków Rockowych. Projekt ten został zainicjowany przez Tomasza Kapturkiewicza, obecnego dyrektora TCK z myślą o umożliwieniu młodym ludziom nauki gry na instrumentach oraz przygotowaniu ich do współpracy w zespołach muzycznych. Do tworzenia nowego projektu zostali zaproszeni najlepsi tarnowscy muzycy. Z biegiem czasu program edukacyjny został rozszerzony o zajęcia praktyczne – koncerty uczniów i nauczycieli.

Przez ostatnie trzydzieści lat przez szkołę S.M.Rock przewinęło się ponad tysiąc uczniów. Zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli chętnie podejmują naukę gry i śpiewu. Zainteresowanie projektem jest tak duże, że większość sekcji instrumentalnych pęka w szwach. Również koncerty uczniów i nauczycieli cieszą się uznaniem publiczności. Zapewne jest to zasługa zarówno znakomitej kadry, jak i wysokiego poziomu nauczania.

Warto wspomnieć o osobach, które przez lata angażowały się w budowanie S.M.Rock wpisując się w jej historię złotymi zgłoskami. Wśród nich byli m.in. Paweł Mazur, Piotr Smoleń, Żaneta Lubera, Piotr Wojtanowski, Norbert Pajek czy Bartek Rojek.

Piękny jubileusz 30-lecia będzie więc okazją do miłych wspomnień, ale także do wspólnej radości przy najlepszej muzyce. 25 listopada TCK zaprasza wszystkich sympatyków szkoły S.M.Rock. Podczas koncertu zaproszeni goście wykonają wielkie przeboje, a także nieco mniej znane autorskie kompozycje.

Na scenie wystąpią obecni i byli uczniowie S.M.Rock – Julia Honkisz, Ilona Krawczyk, Ola Kurek,  Marzena Piszczek, Kamil Juszczyk, Mateusz Juszczyk, Hubert Kapturkiewicz, Maks Tyl, Bartek Bachula, a także zespół Wasabi. Będziemy mieli okazję podziwiać nauczycieli, którzy przez lata tworzyli Szkołę, wśród nich wystąpią Paweł Mazur, Norbert Pajek, Maciej Pierzchała oraz Gabek Rękas. Nie zabraknie również nauczycieli, którzy obecnie tworzą S.M.Rock, a są nimi Weronika Kukla, Agnieszka Nazimek, Sebastian Mnich, Piotr Niedojadło, Grzegorz Nosek, Sławek Ramian, Łukasz Wełna.

 

Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Bilety w cenie 50 złotych można nabyć online na stronie www.tck.pl oraz w kasie TCK (Tarnów, Rynek 5).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.