17 czerwca 2024
Aktualności

WOJNICZ: Nowa pracownia grafiki i poligrafii cyfrowej już otwarta

W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu oddano do użytku pracownię grafiki i poligrafii cyfrowej. W nowej pracowni znajdują się komputery z oprogramowaniem graficznym, tablety graficzne, ploter, drukarki oraz studio fotograficzne. Na uwagę zasługuje również stała wystawa maszyn drukarskich.
W otwarciu pracowni wzięli udział Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach.

– To już druga specjalistyczna pracownia, jaką otwieramy w tym miesiącu w naszych szkołach. Pracownia w ZSLiT w Wojniczu specjalizuje się w grafice komputerowej i fotografii cyfrowej – mówi Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu Tarnowskiego. – Sprzęt komputerowy i oprogramowanie zostały zakupione ze środków własnych powiatu i będą służyć uczniom do nauki zawodu w technikum grafiki i poligrafii cyfrowej – dodaje Tomasz Stelmach.

Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej to nowy kierunek ZSLiT w Wojniczu, w którym w klasie pierwszej uczy się 34 uczniów. Dyrektor szkoły Agnieszka Kapek podkreśla, że zawód ten ma duże zapotrzebowanie na rynku pracy. – Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd bannerów internetowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek – tłumaczy Agnieszka Kapek.

Młodzież oprócz zajęć w pracowni bierze udział w wyjazdach zawodowych. Do tej pory zwiedziła Muzeum Poligrafii w Kielcach, Politechnikę Warszawską – Wydział Papiernictwa i Poligrafii oraz wzięła udział w warsztatach w drukarni Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. Szkoła była również na Targach Reklamy i Druku Rema Days Warsaw.

– Kierunek technik grafiki i poligrafii cyfrowej, obok kierunku technik logistyk i technik żywienia i usług gastronomicznych, jest kolejną atrakcyjną ofertą edukacyjną naszej szkoły dla absolwentów szkół podstawowych. W kolejnym roku szkolnym nowością w technicznej ofercie edukacyjnej będzie technik informatyk – informuje Dyrektor ZSLiT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.