13 lipca 2024
Aktualności

Za nami rocznica śmierci prof. Stanisława Komornickiego

Wydaje się, jakby to było wczoraj. 18 października 2016 roku po długiej i ciężkiej chorobie zmarł prof. dr hab. Stanisław Komornicki, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w latach 2007-2015. Miał 67 lat.

Prof. dr hab. Stanisław Komornicki urodził się w roku 1949. Karierę naukową rozpoczął po studiach magisterskich (chemia) na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Został zatrudniony na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie uzyskał stopień doktora nauk chemicznych (1981), stopień doktora habilitowanego nauk chemicznych (1994). Tytuł profesora nauk chemicznych otrzymał w roku 2003. Z tarnowską uczelnią związany był od niemal dwudziestu lat. Uczestniczył w przedsięwzięciach, które poprzedziły powstanie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Był profesorem w Zakładzie Technologii Materiałów w Instytucie Politechnicznym, prowadził zajęcia z chemii ciała stałego i nauki o materiałach.

Główne uroczystości pogrzebowe odbyły się 24 października 2016 r. w kościele pw. św. Stanisława Kostki przy ul. Konfederackiej 6 na Dębnikach. Po mszy świętej nastąpiło odprowadzenie prochów zmarłego do grobu rodzinnego na cmentarzu parafialnym przy ul. Piaszczystej na Prądniku Białym w Krakowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.