Zakliczyn stawia na program Mieszkanie+

To już kolejny rządowy program, w który mocno zaangażowała się gmina Zakliczyn. Po projekcie związanym z elektromobilnością, przyszedł czas na program Mieszkanie+. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak już wyznaczył tereny, gdzie powstaną budynki na bazie rządowego programu.  

Głównym założeniem programu jest budowa mieszkań, które będą w bardzo przystępnej cenie, z korzystnymi warunkami wykupu. Program może wystartować już na początku 2018 roku, ale Zakliczyn wcale nie zamierza czekać. Burmistrz Dawid Chrobak wskazał Lusławice i Paleśnicę jako lokalizacje pierwszych budynków.

Znajdujemy się na działce pond 50 arowej w Lusławicach gdzie chcemy wybudować budynek wielorodzinny dla 40 rodzin. Chcemy, aby rodziny, które szukają mieszkań w pobliskich miastach zostały tutaj w Zakliczynie i zakładały rodziny. Nie wszystkich stać na budowę nowego domu, więc mogliby skorzystać z programu mieszkanie plus, które daje możliwości nabycia mieszkania na własność po latach. Mamy przygotowane grunty w Lusławicach i w Paleśnicy, gdzie łącznie powstałoby 70 mieszkań o powierzchni 50 do 60 metrów kwadratowych – mówił burmistrz Dawid Chrobak podczas spotkania z wicewojewodą Józefem Gawronem na miejscu planowanej budowy.

3 komentarze do “Zakliczyn stawia na program Mieszkanie+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.