28 maja 2024
Kryminalne

Zatrzymano złodzieja akumulatorów

Tarnowianin włamywał się do samochodów, kradł akumulatory, a następnie je sprzedawał. Z uzyskanych pieniędzy kupował narkotyki.

We wrześniu odnotowano kilka kradzieży akumulatorów tym razem z samochodów osobowych. Nasilenie przestępstw przypadło na koniec miesiąca. W okresie  28-29 września mieszkańcy Tarnowa powiadomili o 4 takich przypadkach. Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód wytypowali sprawcę tych kradzieży – mężczyznę z centrum miasta. Okazało się, że dwudziestojednolatek włamywał się do pojazdów i po otwarciu pokrywy silnika zdejmował klemy lub odcinał kable z akumulatorów, które następnie sprzedawał w punktach skupu złomu. Z pozyskanych w ten sposób pieniędzy kupował środki odurzające. Dokonał czterech takich włamań do samochodów Fiat Uno. W jednym przypadku rozbił szybę w drzwiach Renault i po otwarciu pokrywy silnika zabrał akumulator. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanego policjanci odnaleźli jeden akumulator.

Mężczyźnie przedstawiono 5 zarzutów kradzieży z włamaniem do samochodów i kradzieży pięciu akumulatorów na łączną sumę ponad tysiąca złotych. Zatrzymanego doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która zastosowała wobec niego dozór policyjny oraz zakazu opuszczania kraju.

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.