12 kwietnia 2024
Aktualności

ZUS prosi klientów o ograniczenie wizyt w placówkach

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca się do klientów z prośbą o ograniczenie wizyt w swoich placówkach w Tarnowie i Bochni. Co ważne, w dwa najbliższe poniedziałki ZUS będzie pracował krócej. ZUS zachęca klientów do skorzystania ze specjalnie uruchomionych numerów telefonów,  dyżuru w sprawie zasiłku opiekuńczego oraz pomocy dla zadłużonych przedsiębiorców.

ZUS będzie pracował krócej

Stosownie do zaleceń sanepidu, by unikać dużych skupisk ludzi, również w salach obsługi w ZUS nie może przebywać jednocześnie zbyt wiele osób. To dla bezpieczeństwa klientów i pracowników. W placówkach ZUS pojawiły się skrzynki, w których można zostawić dokumenty i wnioski, by nie narażać się na bliski kontakt z innymi osobami. W dwa najbliższe poniedziałki (16 i 23 marca) obsługa w placówkach ZUS będzie skrócona do godz. 15.00.

Jak skontaktować się z ZUS

W przypadku potrzeby kontaktu można korzystać z informacji telefonicznej – numer tel. 22 560 16 00.  Konsultanci są dostępni w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 18.00. Można korzystać również z kontaktu mailowego. Adres e-mail do zapytań ogólnych cot@zus.pl Kontakt możliwy jest także za pośrednictwem usług elektronicznych dostępnych na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Dyżur w sprawie dodatkowego zasiłku opiekuńczego

W związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola czy szkoły z powodu COVID-19, rodzicom dzieci do lat 8 przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy, w wymiarze 14 dni. O tym jak go otrzymać można spytać ekspertów. Już od najbliższego poniedziałku do środy (16-18 marca) w godz. 11-14  tarnowski ZUS uruchomi specjalny dyżur telefoniczny w tej sprawie. Poradę można otrzymać, dzwoniąc pod numer  telefonu 14/6327673.

Doradca w sprawie ulg i umorzeń

Przedsiębiorcy, którzy w swojej działalności odczuwają skutki związane z opóźnieniem lub brakiem realizacji dostaw, z zatorami płatniczymi lub nieobecności pracowników związane ze wzrostem zachorowalności lub czynnościami mającymi na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa obywateli, mogą liczyć na pomoc ZUS. Odroczenie terminu płatności składek, układ ratalny oraz – w przypadku osób opłacających składki na własne ubezpieczenia – umorzenie należności. Z tych możliwości może skorzystać przedsiębiorca, który ma trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej. O tym jak z pomocy ZUS skorzystać, odpowie doradca ds. ulg i umorzeń. Doradca będzie dyżurował w najbliższy czwartek i piątek (19-20 marca) w godz. 11-14 pod numerem telefonu 14/6327673.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.