30 września 2023
AktualnościKryminalne

Tarnów: 20-latek chciał się zabawić i… zniszczył figurkę Matki Boskiej

51771387_1427119060756959_5097531683863789568_nPoczątkiem lutego uszkodzona została figurka Maryi usytuowana w skalnej grocie, na terenie parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, przy ul. 16 Pułku Piechoty. Ktoś zadał sobie trud odrywając od kamiennego postumentu przytwierdzoną na stałe rzeźbę i zrzucił ją na ziemię, przez co dolna jej część mocno ucierpiała. O bulwersującym akcie wandalizmu powiadomił policję proboszcz tamtejszej parafii, wyceniając straty materialne na tysiąc złotych.

Rozwikłaniem sprawy figurki zajęli się kryminalni komisariatu Tarnów-Centrum. W kilka dni po zgłoszeniu policjanci celnie wytypowali i ustalili sprawcę. Okazało się, że za aktem wandalizmu stoi 20–letni mieszkaniec Tarnowa. Mężczyzna trafił na komisariat, gdzie do wszystkiego się przyznał i opowiedział jak to późnym wieczorem pojawił się przed grotą, jak chcąc dla zabawy ściągnąć zawieszone różańce uszkodził rzeźbę, i jak widząc skutki swojego zachowania wystraszył się i „dał nogę”.

Tarnowianin usłyszał już zarzut, za który kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Chce dobrowolnie poddać się karze i zadeklarował się też do naprawienia wyrządzonej szkody. Zanosi się na to, że wszystko zakończy się dobrze i jedno z chętnie odwiedzanych przez wiernych miejsc zyska dawny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.