15 lipca 2024
Aktualności

Eurodesk w Tarnowie

Stowarzyszenie Projekt Tarnów otwiera w mieście punkt informacyjny sieci Eurodesk. Będzie to miejsce, w którym młodzi ludzie będą mogli znaleźć informacje na temat możliwości udziału w międzynarodowych projektach edukacyjnych, wolontariacie europejskim, ale też praktyczne rady w zakresie przygotowania projektów w ramach programu Erasmus+.

– W naszym mieście jest wiele organizacji działających na rzecz młodzieży czy w ogóle aktywnych młodych ludzi, których będziemy chcieli zachęcić do korzystania z możliwości, jakie dla młodych ludzi stwarza Unia Europejska. Będziemy doradzać na przykład jak napisać projekt międzynarodowej wymiany młodzieży, czy jak znaleźć organizację partnerską za granicą – mówi Dawid Solak, prezes Projektu Tarnów.

Dotychczas Tarnów był jednym z niewielu miast na prawach powiatu w Polsce, w którym nie było takiego punktu informacyjnego. Porozumienie w sprawie prowadzenia w Tarnowie punktu informacyjnego pomiędzy stowarzyszeniem, a Krajowym Biurem Eurodesku zostało już podpisane. Punkt informacyjny zainauguruje swoją działalność w Tarnowie we wrześniu, będzie mieścił się w biurze Projektu Tarnów, w kamienicy Rynek 9/7.

Eurodesk to europejski program informacji dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą, działający w 34 państwach, wspierany merytorycznie i finansowo przez Komisję Europejską. Do sieci Eurodesk należy ponad 1300 organizacji, z czego w Polsce około 100. Więcej informacji na temat Eurodesku można znaleźć na stronie internetowej www.eurodesk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.