13 lipca 2024
AktualnościFotoreportażeKryminalne

Fałszywe zgłoszenie prowadzi do poważnego wypadku drogowego [ZDJĘCIA]

Dziś (13 października) około godziny 8. rano doszło do poważnego wypadku drogowego w Czermnej (powiat tarnowski). Samochód strażacki, jadący na sygnale do akcji gaśniczej, zderzył się z osobowym pojazdem. Przyczyny wypadku są obecnie wyjaśniane przez policję.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia o pożarze lasu. Na miejsce skierowano jednostki OSP Czermna, Szerzyny oraz strażaków z posterunku PSP w Siedliskach. W trakcie jazdy do miejsca akcji, strażacki mercedes z OSP Szerzyny zderzył się z fiatem panda, w którym podróżowała kobieta z dzieckiem – pomocy udzielili im ratownicy z pogotowia. 

Strażacy podróżujący w samochodzie bojowym nie odnieśli żadnych obrażeń. Pojazd ten jechał z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi.
Ostatecznie okazało się jednak, że zgłoszenie o pożarze było fałszywe. Pracownicy leśni palili liście i suche gałęzie w trakcie prac porządkowych, ale nie stanowiło to zagrożenia dla lasu.

 

Fot. KMP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.