25 kwietnia 2024
Aktualności

Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Tarnowa

Wczoraj ulicami Tarnowa przeszedł Tarnowski Marsz Niepodległości. W marszu organizowanym przez stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe wzięło udział ok. 150 osób. Poniżej oświadczenie organizatora. 

Oświadczenie

Za nami 30 października i 101. rocznica odzyskania przez Tarnów niepodległości. W związku z tą datą jak co roku ulicami Tarnowa przeszedł Tarnowski Marsz Niepodległości. By przypomnieć najchlubniejsze godziny jakie nasze miasto przeżyło w swojej całej historii.

Wydarzenie zorganizowane przez stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe zgromadziło około 150 osób. Przeważała młodzież, ale nie brakło też osób starszych i rodziców z dziećmi. Na czele marszu widniał okazjonalny biało-czerwony transparent. Była też długa na 10 metrów biało czerwona flaga.

Marsz w przyjaznej atmosferze wśród patriotycznych okrzyków. Wyruszywszy z pod skweru Sandora Petofiego przeszedł ulicą Krakowską w kierunku Rynku, gdzie przemawiali aktywiści i lokalni działacze społeczni. Następnie zszedł ulicą Wałową i dotarł do Grobu Nieznanego Żołnierza,gdzie odczytano apel pamięci i odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego.

Całe wydarzenie przebiegło spokojnie a nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja za co jako organizatorzy dziękujemy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.