18 maja 2024
Aktualności

Miasto remontuje ul. Gumniską

Zarząd Dróg i Komunikacji prowadzi remont części ulicy Gumniskiej. Drogowcy chcą wykonać nowy fragment jezdni i chodniki po obu jej stronach – tak, by ostatnie prace mogły być tam prowadzone łącznie z inwestycją PKP.

Przebudowa jest wykonywana na 80-metrowym odcinku – od wjazdu na parking osiedla (ul. S. Krogulskiego) do początku inwestycji PKP, w ramach których zmodernizowano wiadukt, a obecnie przebudowywana jest pod nim infrastruktura drogowa.

Po południowej stronie ulicy Gumniskiej został już położony chodnik z kostki. Wykonano konstrukcję pod jezdnią, a na połowie – warstwę wiążącą asfaltu. W tej chwili są prowadzone prace na północnej stronie jezdni. Wzdłuż niej układany jest chodnik.

Z położeniem wierzchniej, tzw. ścieralnej warstwy asfaltu, drogowcy wstrzymają się do momentu zakończenia prac prowadzonych przez kolej. Ma być wykonana w jednym terminie, by nawierzchnia całej jezdni była równa.

Koszt prac prowadzonych przez miasto na odcinku ulicy Gumniskiej wynosi ponad 300 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.