15 lipca 2024
Aktualności

MORD: Wznawiamy egzaminy praktyczne na motocyklach

20 marca Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wznowi egzaminy praktyczne na kategorie motocyklowe i motorowerową. Już przyjmowane są zapisy chętnych.

Egzaminy praktyczne ostały zawieszone 4 grudnia, gdy warunki atmosferyczne pogorszyły się na tyle, że mogły zagrażać bezpieczeństwu zdających.

– Tak dzieje się każdego roku – mówi Paweł Gurgul, dyr. MORD w Tarnowie. – Reagujemy elastycznie w zależności od pogody. Zawieszamy przeprowadzanie egzaminów, gdy może powodować zagrożenie dla zdających i wznawiamy je, kiedy się stabilizuje.

Przez cały rok można natomiast zdawać egzaminy teoretyczne. Sporo osób ma je już za sobą i czeka na ostatni element w drodze do uzyskania uprawnień, czyli część praktyczną.

W ubiegłym roku tarnowski MORD zanotował kolejny rekord, jeśli chodzi o liczbę egzaminów przeprowadzonych na kategorie motocyklowe. Egzaminatorzy przeprowadzili – łącznie na kategorie A, A1, A2 i AM – 1851 egzaminów teoretycznych i 2265 praktycznych

Egzamin teoretyczny na kategorie motocyklowe kosztuje obecnie 50 zł, a praktyczny – 200 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.