25 kwietnia 2024
Aktualności

NORBERT KACZMARCZYK: Głęboki krzyk komuny [FELIETON]

Reforma sądownictwa wchodzi w życie. Reakcje opozycji? Dramatyczne apele o łamaniu praworządności. Donoszenie w Unii Europejskiej na Polskę. Manifestacje polityczne z udziałem sędziów, którzy przecież co do zasady powinni być apolityczni. Ogólna histeria i darcie szat. Ja nazywam takie zachowanie „głębokim krzykiem komuny”. To są środowiska wychowane w pewnych szczególnych okolicznościach i podświadomości postkomunistycznej. Sytuacja nie dotyczy oczywiście wszystkich sędziów, lecz pewnej „grupy arystokracji sędziowskiej”, która jest przekonana o swojej wyższości i zajmuje się uprawieniem polityki. Ja mówię na to: zrzućcie togi i wystartujcie w wyborach.

Tymczasem jako Solidarna Polska ciężko pracujemy i zajmujemy się problemami Polaków. Ministerstwo Sprawiedliwości interweniowało w sprawie 11-letniej Zuzi, która po śmierci ojca odziedziczyła po nim 1 mln zł długu. Ustalono, że komornik bezprawnie zajmował rentę dziewczynki. Wycofał się on z błędnej czynności zajęcia renty, a do Zuzi przyjechał z przeprosinami oraz nowym rowerem. W innym przypadku Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził wyrok z 25 do 15 lat więzienia dla skazanego oskarżonego o zgwałcenie i śmiertelne pobicie trzyletniego syna swej partnerki. Argumentowano, że: „…można sobie wyobrazić przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalny…”. Naprawdę? Czyż można wyobrazić sobie bardziej drastyczny czyn? Minister Ziobro zapowiedział, że złoży w tej sprawie kasację wskazując, że wyrok ten jest skandaliczny, a „…zachowania sędziów odbiegają od elementarnej wrażliwości, społecznego poczucia, ogromnej większości Polaków.”.

W chwili, gdy piszę te słowa Prezydent Andrzej Duda podpisał już ustawę o reformie sądów, trwają ostatnie przygotowania do wielkiej konwencji Solidarnej Polski w sprawie zmian w sądownictwie, do udziału w której zgłosiło się do mnie ponad 200 osób, a Minister Zbigniew Ziobro zajmuje trzecie miejsce w rankingu polityków, którym Polacy ufają najbardziej. Wyraźnie widzimy, że społeczeństwo oczekuje zmian i ufa kierunkom wytyczanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości w procesie reformy sądownictwa. Realizujemy nasz program i obietnice wyborcze. Solidarna Polska to Sprawiedliwa Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.