25 maja 2024
Aktualności

Norbert Kaczmarczyk najbardziej pracowitym posłem w Małopolsce

 

87 wystąpień na mównicy sejmowej, 126 interpelacji poselskich, 5 zapytań i 13 oświadczeń… Tak pokrótce można opisać ogrom pracy  posła Norberta Kaczmarczyka z ruchu Kukiz’15 po pierwszym roku pracy Sejmu VIII kadencji. Norbert Kaczmarczyk jest najbardziej pracowitym posłem w Małopolsce. Zajmuje też 13. miejsce w rankingu najbardziej pracowitych posłów na Sejm RP. Jednak to nie liczby oddają najlepiej dokonania młodego, 27-letniego posła pochodzącego z leżących w powiecie proszowickim Czajęczyc.

Jak sam przyznaje wiek nie jest żadną  przeszkodą w pełnieniu tak ważnej funkcji: Jesteśmy młodymi posłami i  nie wiemy wszystkiego, nie możemy być ludźmi, którzy „pozjadali wszystkie rozumy”. My musimy słuchać obywateli, którzy przychodzą z pomysłami, musimy ich wspierać.”

Norbert Kaczmarczyk jest rolnikiem prowadzącym własne gospodarstwo. Sprawy związane z polskim rolnictwem nie są mu obce, co można zauważyć śledząc jego działania jako parlamentarzysty.  Jest cennym reprezentantem polskiej wsi w Sejmie RP będąc między innymi członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także członkiem Małopolskiej Izby Rolniczej w Krakowie. Wielokrotnie z mównicy sejmowej zabierał głos w każdej ważnej sprawie  dla polskiego rolnictwa, jak na przykład sprzedaż bezpośrednia, prawo łowieckie czy polska zdrowa żywność. Nie bał się krytykować istotnych dla Polski umów jak TTIP i CETA informując o niebezpiecznych dla polskiego rolnika skutkach ich podpisania.

Poseł Kaczmarczyk wielokrotnie zabierał głos w debacie dotyczącej sprzedaży polskiej ziemi i był przeciwnikiem jakichkolwiek zapisów umożliwiających wykup jej przez obcokrajowców. „Jak można być obojętnym wobec przeszłych pokoleń, które za to, byśmy po tej ziemi stąpali, przelewały krew? Jak można być obojętnym wobec przyszłych pokoleń, które na tej ziemi będą mieszkać, będą jej bronić i będą na niej produkować polską zdrową żywność? Polska nie była tylko nasza, nie jest i nie będzie tylko nasza. Polska należy do przyszłych pokoleń, które często przychodzą na galerię sejmową i obserwują naszą pracę.” – mówił podczas jednego z pierwszych sejmowych wystąpień.

 

Wspólnie z posłem Jarosławem Sachajko powołał do życia Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów. „To stowarzyszenie wszystkich Polaków. Każdy jest konsumentem. Dzięki wsparciu rolników i konsumentów na komisjach sejmowych wiemy, że ciąży na nas ogromna odpowiedzialność i że nasza praca przynosi efekty.”

Jego działalność „w terenie”, a więc w okręgu wyborczym, z którego został wybrany otrzymując 8926 głosów również, jest bardzo widoczna. Współtworzy struktury ruchu Kukiz’15 w okręgu tarnowskim, na czele których stanął Jakub Migała. Poseł Norbert Kaczmarczyk otworzył dwa biura poselskie na terenie tarnowskiego okręgu wyborczego (w Tarnowie i w Proszowicach) a także jedno biuro w Gliwicach, gdzie prowadzi je wspólnie z posłanką Barbarą Chrobak i posłami Pawłem Kukizem i Wojciechem Bakunem. Na liście jego współpracowników widnieje kilkanaście nazwisk, co niewątpliwie sprawia, że Norbert Kaczmarczyk jest bliżej swoich wyborców.

Poseł Kaczmarczyk chętnie angażuje się w działalność charytatywną. Od kilku lat jest zawodnikiem zespołu TVP Kraków, który uczestniczy w zbiórkach pieniędzy dla potrzebujących. W regionie był inicjatorem kilku akcji, gdzie udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Widząc potrzeby obywateli, poseł już w styczniu powoła do życia fundację „Braterska Pomoc”. „Zauważyłem, że ludzie często nie wiedzą jak zorganizować zbiórkę pieniędzy. Mają świetne pomysły, dużo zapału, chęci. Jednak procedurę zbiórki chętnie oddaliby komuś innemu. Dlatego chcemy pomóc. W fundację zaangażowało się mnóstwo osób. No i przyszły prezes Leszek Niemiec obiecał, że jak zbierzemy pierwszy milion to zgoli wąsy. Atmosfera jest świetna. W styczniu formalnie będziemy mogli już działać.”

Poseł często porusza również sprawy samorządu lokalnego, a dowodem na zrozumienie przez Norberta Kaczmarczyka problemów w tej materii jest fakt, iż tuż przed objęciem mandatu posła na Sejm RP przez prawie rok pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej w Proszowicach.

Poseł Kaczmarczyk jest również inicjatorem projektu ustawy o dodatkach do emerytur dla strażaków OSP. „Ci ludzie narażają swoje zdrowie i życie. Pomagają, gdy żywioły zabierają nam to co najcenniejsze.”- mówił o druhach.  Zapytany o możliwości  sfinansowania powyższej ustawy wskazuje na środki zaoszczędzone z likwidacji gabinetów politycznych (jest to jeden z postulatów Kukiz’15). Jego działania na rzecz strażaków z pewnością wzmacnia fakt, iż jest przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Ochotniczej Straży Pożarnej i Ochrony Przeciwpożarowej.

Poseł Kaczmarczyk uczestniczy w pracach aż dziesięciu zespołów parlamentarnych. Oprócz bycia przewodniczącym zespołu ds. OSP przewodniczy także Małopolskiemu Zespołowi Parlamentarnemu.

O Norbercie Kaczmarczyku głośno było w Tarnowie podczas organizowanych przez niego zbiórek podpisów w ramach akcji „Stop Uchodźcom”. „Nie chciałbym żeby Tarnów z miasta emigrantów stał się miastem imigrantów, dlatego jesteśmy na ulicach Tarnowa, nie dopuścimy do tego.” – to odpowiedź Norberta Kaczmarczyka na pytanie o tym, co sądzi o obozie dla uchodźców pod Tarnowem.

Podsumowując rok działalności posła Kukiz’15 reprezentującego tarnowski okręg wyborczy warto odnotować, że jest on najmłodszym, a zarazem najbardziej pracowitym posłem nie tylko w naszym okręgu, ale także w całym województwie Małopolskim. Miejmy nadzieję, że jego kariera polityczna potoczy się w taki sposób, że nasz region dużo na tym skorzysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.