19 czerwca 2024
Aktualności

Tarnowskie pogotowie z nowym sprzętem

Mieszkańcy Tarnowa i okolic mogą czuć się bezpieczniej. Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie zaopatrzono się w pięć urządzeń do automatycznego masażu klatki piersiowej. Dzięki temu pacjenci z nagłym zatrzymaniem krążenia mają zdecydowanie większe szanse na przeżycie.

Zespoły ratownictwa medycznego tarnowskiego pogotowia zostały wyposażone w dodatkową parę rąk, które są niezastąpione w czasie prowadzenia resuscytacji. Dr Lucas, bo tak nazywane jest przez służby medyczne nowe urządzenie, to robot wykonujący 100 ucisków na minutę. Jego mechaniczna precyzja pozwala na skuteczniejsze prowadzenie akcji ratunkowej, włączając w to trudniejsze przypadki reanimacji lub reanimację w trakcie transportu pacjenta do szpitala.

– W czasie wykonywania resuscytacji ludzkie siły słabną. Nawet doświadczeni ratownicy po kilku minutach prowadzenia masażu serca odczuwają zmęczenie. Urządzenie oczywiście nie zastąpi człowieka, jest jednak skutecznym pomocnikiem w czasie akcji ratunkowych, dając naszym zespołom możliwość na skupieniu się na innych czynnościach ratujących życie – podsumowuje Kazimiera Kunecka, dyrektor stacji.

Urządzenia pomagają już w wielu polskich szpitalach i na oddziałach ratunkowych. Ich niezawodność, wydajność i łatwość w obsłudze jest doceniana wśród pracowników szpitalnych oddziałów ratunkowych, zespołów ratownictwa medycznego czy oddziałów Intensywnego nadzoru kardiologicznego w kilkudziesięciu polskich placówkach medycznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.