25 maja 2024
Aktualności

Nowe miejsce rekreacji w Sukmaniu

Zakończyły się prace związane z budową nowego placu zabaw oraz siłowni plenerowej przy Domu Ludowym w Sukmaniu.  Można już z nich korzystać.

Nowy plac zabaw powstał na działce znajdującej się w sąsiedztwie Domu Ludowegow Sukmaniu. Przy placu powstała też plenerowa siłownia. Z nowego miejsca rekreacji można już korzystać. Zabawki oraz przyrządy do ćwiczeń są nowoczesne i atestowane. Dla najmłodszych mieszkańców wsi przygotowano takie urządzenia jak: równoważnia, domek – apteka oraz tablicę – auto. Dla nieco starszych dzieci na placu zamontowano linarium. Całość dopełnia siłownia zewnętrzna, która powstała obok placu. Postawiono tam dwie stacje do ćwiczeń wyposażone w biegacza z orbitrekiem  oraz wyciąg z krzesłem. Dodatkowo wokół całego obiektu postawiono nowe ogrodzenie. 

Inwestycja w całości wyniosła nieco ponad 44 tys. zł.

Budowa placu zaaw oraz siłowni zewnętrznej to odpowiedź urzędu na potrzeby i oczekiwania mieszkańców gminy. Cieszę się, że udało się je zrealizować. Zarówno plac zabaw, jak i siłownia są gotowe i oddane do użytku. Można je już testować – mówi Tadeusz Bąk, burmistrz Wojnicza.

Fot. UM Wojnicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.