12 kwietnia 2024
Kryminalne

Policja podsumowała Akcję Znicz

Tarnowscy policjanci podsumowali tegoroczną Akcję Znicz, która rozpoczęła się 27.10 i trwała do 2.11. W czasie tych kilku dni miało miejsce pięć wypadków drogowych, w których ucierpiało siedem osób, na szczęście nikt nie zginął.

Jak się okazało tym razem najtrudniejszym dniem był 2.11. W tym dniu miały miejsce 3 wypadki, w których rannych zostało 5 osób. Tuż przed południem na drodze krajowej 94 zestaw pojazdów – ciągnik siodłowy wraz z naczepą uderza w tył samochodu nauki jazdy, który zatrzymał się na czerwony świetle w Zbylitowskiej Górze. W wyniku uderzenia Skoda została wypchnięta poza skrzyżowanie. Trzy osoby jadące w samochodzie nauki jazdy zostały przewiezione do szpitala. Tu okazało się, że podróżująca w samochodzie kursantka siedząca na tylnym fotelu doznała złamania ręki, natomiast kursant prowadzący samochód oraz instruktor nie odnieśli poważnych obrażeń.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na autostradzie A4 podczas obfitych opadów deszczu. Feralny 506 km tej drogi po raz kolejny zapisał się jako najniebezpieczniejsze miejsce. Przed godziną 18 kierujący samochodem Audi jadąc w kierunku Rzeszowa, utracił panowanie nad swoim pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu po prawej stronie. Na miejsce został wysłany patrol ruchu drogowego, który likwidował skutki tego zdarzenia. Około godziny 18.30 gdy policjanci sporządzali dokumentację z kolizji w oznakowany radiowóz, stojący na sygnałach świetlnych wjechał Ford. Uderzenie spowodowało obrócenie radiowozu o 180 stopni, a kierowca Forda również zakończył podróż w przydrożnym rowie. W wyniku tego uderzenia do szpitala w Dębicy zostali przetransportowani policjanci oraz kierowca Audi, który był w tym czasie w radiowozie. Po konsultacjach lekarskich okazało się, że policjanci z ogólnymi potłuczeniami i drobnymi skręceniami zostali zwolnieni do domu, natomiast w szpitalu pozostał trzeci uczestnik tego wypadku, u którego stwierdzono złamanie kości udowej oraz uraz miednicy. Uczestnicy tych zdarzeń trzeźwi. Utrudnienia na tym odcinku autostrady trwały kilka godziny, ruch został przywrócony po godzinie 22.

Do równie niebezpiecznych zdarzeń drogowych doszło 28 i 30.10. W obu przypadkach poszkodowani to piesi. Do pierwszego z nich doszło w Tarnowie. Na skrzyżowaniu ulic Starodąbrowskiej z Osiedlem Legionów kierowca samochodu Volkswagen nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. Piętnastolatka trafiła do szpitala z ogólnymi obrażeniami. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Drugie zdarzenie ma miejsce w Tarnowcu. Zza stojących samochodów wyszła 10-letnia dziewczynka wprost pod nadjeżdżający samochód osobową Hondę. W wyniku potrącenia piesza doznała złamania nogi i trafiła do szpitala.

Ponadto tarnowska „drogówka” odnotowała w sumie 48 kolizji. Zatrzymano 21 nietrzeźwych kierujących, z których dziesięciu prowadziło pojazd mechaniczny.

W Akcji Znicz 2016 trwającej 6 dni (28.10-2.11. 2016 roku) tarnowscy policjanci odnotowali w sumie 4 wypadki, w których śmierć poniosło 2 osoby, a 3 były ranne. W tym okresie miało miejsce 59 kolizji drogowych. Zatrzymano 11 nietrzeźwych kierujących z czego 7 prowadziło pojazd mechaniczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.