25 maja 2024
AktualnościKryminalne

Policjanci zatrzymali zazdrosnego 23-latka. Chciał spalić swoją ex wraz z całą kamienicą

Policjanci w Krakowie zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który rozlał benzynę w kamienicy, w której mieszkała kobieta i groził jej podpaleniem. Sprawca usłyszał zarzuty sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia, za które grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 9 stycznia.  Policjanci pełniący służbę w centrum Krakowa otrzymali zgłoszenie, że w rejonie ulicy Warszawskiej  – mężczyzna chce podpalić budynek. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali zgłaszającą kobietę. Podczas rozmowy ustalili, że kilka minut wcześniej, przed kamienicą, w której zamieszkiwała kobieta doszło między nią a jej byłym chłopakiem do kłótni i szarpaniny, podczas której kobieta została oblana benzyną, a następnie 23-latek  wbiegł na klatkę schodową kamienicy rozlewając na poszczególnych piętrach benzynę. Jak się okazało, benzynę kupił na jednej ze stacji paliw bezpośrednio przez spotkaniem. Kobieta widząc co się dzieje – zaczęła wzywać pomocy, czym spłoszyła sprawcę. Policjanci ustalili wstępny rysopis agresora i podczas patrolowania okolicy zauważyli poszukiwanego mężczyznę. 23-letni mieszkaniec Brzeska został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji I w Krakowie, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty z art. 163 kk tj. sprowadzenia  zdarzenia, mogącego zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru,  za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Będzie również poddany obserwacji psychiatrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.