25 kwietnia 2024
Aktualności

Studenci przejmą władzę w mieście

Wybory miss, występy kabaretów, noc filmowa, imprezy sportowe, piknik integracyjny dla mieszkańców oraz wielki koncert finałowy na rynku – tak przedstawia się wyjątkowo bogaty program tegorocznych Juvenaliów. Nie może być jednak inaczej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie świętuje przecież w tym roku dwudziestolecie istnienia.

Nim prezydent Tarnowa oficjalnie przekaże studentom klucze do miasta, już w sobotę 12 maja, tarnowscy żacy wybiorą swoją miss. – Nasze wybory nie będą takie, jak inne tego typu imprezy. Zapraszamy wszystkich do uczelnianej auli, tam poznamy najpiękniejszą studentkę – mówi sekretarz Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego tarnowskiej PWSZ, Ewa Judasz.

Dzień później studentów czekają kolejne emocje, tym razem sportowe. W niedzielę na „orliku” przy ul. Skowronków rozegrany zostanie bowiem turniej piłkarski.

Oficjalne rozpoczęcie Juvenaliów zaplanowano na wtorek, 15 maja. – Zapraszamy do kina Cinema 3D w Galerii „Tarnovia”. Tam otrzymamy klucze do miasta, a w doskonały humor wprawi nas kabaret „I tyle”, którego gwiazdą jest znany z RMF, Tadeusz Olbratowski. Po występie kabaretu rozpocznie się natomiast Studencka Noc Filmowa – zapowiada przewodniczący RUSS, Sebastian Bach.

W czwartek, 17 maja, na terenie kampusu odbędzie się II Juvenaliowa Spartakiada, ulicami miasta przejedzie „Juwebus”, a zwieńczeniem dnia będzie nocna impreza w klubie „Alfa”. Z kolei w piątek studenci zapraszają mieszkańców Tarnowa na piknik integracyjny, który odbędzie się na placu Szczepanika. – Juvenalia mają integrować nie tylko studentów, ale środowisko akademickie z mieszkańcami, stąd pomysł zaproszenia wszystkich na plac obok szkoły Szczepanika – mówi Ewa Judasz.

Ukoronowaniem tygodniowej zabawy będzie niedzielny koncert na Rynku, podczas którego wystąpią: Mesajah, Future Folk, K.A.C oraz kabaret „Czwarta Fala”. – Cieszymy się bardzo, że najważniejsza impreza Juvenaliów zagości na tarnowskim rynku. Dzięki życzliwości władz miasta oraz wsparciu Tarnowskiego Centrum Kultury możemy wszystkich zaprosić do wspólnej zabawy – zachęca Sebastian Bach. Koncert, na który wstęp będzie wolny, ma być swoistym prezentem, obchodzącej 20-lecie istnienia, uczelni dla Tarnowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.