17 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Szybka akcja i czterech kierowców bez prawka

W zaledwie 60 minut policjanci grupy speed zmuszeni byli odebrać 4 kierowcom prawa jazdy w związku ze znacznym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się kierowca Mercedesa, który jechał 116 km/h. Natomiast na długo zapamięta swoją jazdę kierowca, który popełnił to samo wykroczenie w recydywie.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 35-latek z powiatu tarnowskiego, który jechał z prędkością 116 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość o 66 km/h. Został on ukarany mandatem karny w wysokości 2000 złotych, a jego konto powiększyło się o 14 pkt karnych.

Dwóch kolejnych kierowców, jeden z powiatu tarnowskiego, a drugi obywatel Ukrainy przekroczyli prędkość odpowiednio o 52 i 51 km/h. Obaj zostali ukarani mandatami w wysokości 1500 złotych, a konta tych kierowców wzbogaciły się o 13 punktów karnych.

Czwarty kierowca, 34-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych i 13 punktami karnymi za przekroczenie prędkości o 57 km/h. Mężczyzna popełnił takie samo wykroczenie w przeciągu dwóch lat od ostatniego ukarania, w związku z tym został ukarany jako „recydywista” i nałożono na niego grzywnę w podwójnej wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.