25 lutego 2024
Aktualności

Tarnovia z czterema gwiazdkami

Od początku swojego istnienia Hotel Tarnovia miał być najbardziej reprezentacyjnym obiektem w Tarnowie. Wyróżniał się nowoczesną indywidualną architekturą i wysokimi standardami obsługi. W tamtych czasach trzy gwiazdki były wyznacznikiem luksusu. Pół wieku później hotel nadal jest obiektem, którego nie powstydziłyby się największe miasta, choć dzisiaj trzy gwiazdki postrzegane są jako „standard podstawowy”.

W styczniu tego roku spółka Tarnovia została sprzedana a nabywcami zostały osoby związane z Hotelem Cristal Park – lokalnym potentatem w branży hotelarsko gastronomicznej. Już wtedy nowy Zarząd obiecywał wiele zmian w tym podwyższenie kategorii hotelu. Po intensywnych dziewięciu miesiącach Urząd Marszałkowski podniósł kategorię obiektu, który odzyskał należny mu status. Znów jest gwiazdą jaśniejącą na mapie Tarnowa. Jedynym obiektem wyżej kategoryzowanym w regionie jest pięciogwiazdkowy Dwór Prezydencki w Zgłobicach.

Co się zmieniło?

Modernizację przeszła restauracja, zarówno pod względem okien i ogrzewania, jak i pod względem organizacji. To marka Mozaika’75, która z nowym Szefem Kuchni (sprawdzonym w obiektach Cristal Park) zmieniła zupełnie swoją ofertę. Zostało to dostrzeżone w branży i restauracja po raz pierwszy została zaproszona do
prestiżowej ogólnopolskiej akcji „Gęsina na Św. Marcina”. Od 10 listopada dostępne będzie specjalne menu z gęsiną jako motywem przewodnim. Zmienia się także hotel. W ostatnim czasie małe pokoiki pamiętające jeszcze lata 70-te zostały zamienione w duże wygodne i klimatyzowane pokoje pozytywnie ocenione przez komisję kategoryzacyjną i Gości.

Co przed nami?

Nie osiadamy na laurach – mówi Anna Kisała, Prezes Zarządu Hotelu Tarnovia – Mamy w planach uruchomienie dużej strefy wellness z zespołem saun i niedużym basenem. Pozwoli to nam stać się hotelem wypoczynkowym niezależnym od warunków pogodowych.

Choć hotel formalnie ma już cztery gwiazdki nadchodzący Sylwester będzie dobrą okazją do świętowania tego wydarzenia. W końcu okazja zmiany trójki na czwórkę nie zdarza się codziennie a taką będzie także zmiana cyfry w nadchodzącym roku 2023/2024. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.