30 maja 2024
AktualnościFotoreportaże

Tarnowianie w spektrum autyzmu dziennikarzami TVN [ZDJĘCIA]

Uczestnicy tarnowskiej Fundacji REPI 1 i 2 listopada poprowadzą nowy program w telewizji TVN – „Autentyczni”. Tarnowianie, po raz pierwszy w historii telewizji w Polsce, przeprowadzą w takiej formule wywiady z Robertem Makłowiczem i Natalią Kukulską.

Siedmioro uczestników Fundacji REPI, osoby w spektrum autyzmu, pytają gwiazdy świata telewizji, sportu, sztuki, polityki, celebrytów o to, o co chcą. Zadają oni po raz pierwszy w życiu pytania gwiazdom o różne sfery ich życia. Są to pytania niełatwe, intymne, zaskakujące. Część pytań wywoła zaskoczenie, część zdziwienie, a część rozbawi gości. Rolę dziennikarza otrzymał Kamil Cedrowski, a do publiczności zostali zaproszeni Marlena Morys, Justyna Pałka, Dawid Nieć, Krzysztof Mitera, Sebastian Kołodziej, Edward Lusztyn. Moderatorem spotkania będzie aktor Maciej Stuhr.

O programie

W programie „Autentyczni” bierze udział blisko 50 osób w spektrum autyzmu. Będą to osoby, które chcą spróbować swoich sił jako dziennikarze. Każdy odcinek to spotkanie z inną znaną osobistością. Sam wywiad był poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Zaczynając od pracy nad przekazaną im dokumentacją na temat gości i wyborem pytań, a następnie spotykając się z profesjonalistami, którzy odpowiednio przygotowali ich do tego zadania. W trakcie całego procesu uczestnicy od pracowników Fundacji REPI otrzymali wsparcie merytoryczne, warsztatowe i psychologiczne. Wszystko po to, aby czuli się bezpiecznie oraz mogli jak najlepiej spełnić się w nowej dla nich roli.

Dzięki temu wyjątkowemu spotkaniu, zarówno widzowie, jak i zaproszone gwiazdy, będą mogły bliżej poznać oraz lepiej zrozumieć zróżnicowany odbiór rzeczywistości przez osoby w spektrum. Podczas wywiadu pojawiają się tutaj zarówno tematy luźne i niezobowiązujące, jak i te trudne oraz wymagające dla gościa. Znane i popularne osoby, które w swoim życiu udzieliły setek wywiadów, doświadczą zupełnie innej relacji z rozmówcą niż kiedykolwiek wcześniej. To spotkanie będzie szczególnym i intymnym przeżyciem dla wszystkich – uczestników, gwiazd oraz widzów.

Program „Autentyczni” ma w nietuzinkowy sposób zwrócić uwagę na osoby w spektrum autyzmu i zachęcić do poznania tej grupy. Osoby w spektrum mają możliwość przeżycia niesamowitej przygody i nabyć nowe umiejętności. Programowi towarzyszy ogólnopolska medialna kampania edukacyjna na temat osób w spektrum autyzmu.

Jak tarnowianie dostali się do programu?

Casting do programu „Autentyczni” w Fundacji REPI odbył się w kwietniu, a poprowadziły go reżyser Karolina Węglorz-Zima i producent Magdalena Mieliwodzka. Na casting zgłosiło się 11 osób z Fundacji REPI. Spośród nich wybrano Kamila Cedrowskiego, któremu przydzielono rolę dziennikarza. Pozostałe osoby wezmą udział w programie jako publiczność, która też ma prawo zadawania pytań gwiazdom i z tego prawa korzysta.

Producentom programu „Autentyczni” Fundację REPI, w ramach znakomitej współpracy, zarekomendowała Maria Pietrusza-Budzyńska kierownik warsztatu terapii zajęciowej i prezydent Fundacji Teatroterapia Lubelska.  

Emisja 1 i 2 listopada o 20:05.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.