18 maja 2024
Aktualności

Trwają prace na drogach w Skrzyszowie

Ponad dwa miliny złotych kosztował będzie remont dwóch dróg w gminie Skrzyszów. Drogowcy weszli już na inwestycje.

Obie drogi zostaną wyremontowane w stolicy gminy, czyli Skrzyszowie na ,,Schabach” w kierunku Tarnowa. W ramach rozbudowy pierwszej z dróg zostanie: wybudowany chodnik o długości około 561 m, – poszerzony pas ruchu istniejącej jezdni do szerokości normatywnej, wybudowana kanalizacja deszczowa, przebudowane istniejące przepusty oraz wykonane lub przebudowane zjazdy do posesji. Całkowity koszt realizacji inwestycji to ponad 1,6 mln zł, z czego dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to ponad 960 tys. zł. Prace mają zakończyć się do maja 2023 r.

Druga remontowana droga w Skrzyszowie na ,,Schabach” realizowana jest również dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości ponad 408 tys. zł.  Całość zadania zamknie się kwotą ponad 934 tys. zł.  W ramach zadania zostanie m. in. wybudowany chodnik o długości około 284 m, wybudowana kanalizacja deszczowa, przebudowane istniejące przepusty, przebudowany odcinek sieci wodociągowej oraz wybudowane wyniesione przejście dla pieszych wraz z dedykowanym oświetleniem i oznakowaniem. Prace potrwają do kwietnia 2023.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.