19 czerwca 2024
Aktualności

Grupa Azoty otworzy nową instalację

W najbliższy wtorek, 24 stycznia o godz. 10:00 nastąpi uroczyste uruchomienie drugiej instalacji kwasu azotowego stężonego w Grupie Azoty w Tarnowie. 

W Tarnowie Grupa Azoty wybudowała drugą, bliźniaczą instalację stężonego kwasu azotowego. Inwestycja jest przygotowana do zabudowy aparatów, urządzeń i instalacji technologicznej licencjodawcy. Do czego wykorzystywany jest sam produkt? Kwas azotowy min. 98% stosuje się m.in. do produkcji barwników, nitrozy, jako czynnik w syntezie nieorganicznej i organicznej, jako produkt obróbki powierzchni np.: ceramika, półprzewodniki, jako odczynnik laboratoryjny.

Warto wspomnieć, że kwas azotowy produkowany jest w tarnowskiej fabryce od samego początku jej działalności, czyli od lat 30. ubiegłego wieku.
 
Na instalację stężonego kwasu azotowego składa się m.in.: budynek produkcyjny, jednokondygnacyjny z 8 poziomami technologicznymi o wysokości 48,5 m dla licencyjnej instalacji technologicznej, modernizacja i doprowadzenie instalacji procesowych i energetycznych poza licencyjnych, obiekty pomocnicze, takie jak pompownia wody obiegowej wraz z chłodnią wentylatorową, budynek z przeznaczeniem na rozdzielnię elektryczną, automatyki przemysłowej i pompowni wody pożarowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.