17 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Oszuści nie dają za wygraną. 72-latek stracił 20 tys. zł

W poniedziałek w Brzesku ponownie zaatakowali oszuści działający metodą „na prokuratora i policjanta”. 72-latek, przekonany, że ratuje swoje oszczędności, wysłał przelewem ponad 20 tys. złotych. 

72-letni mieszkaniec Brzeska odebrał telefon od mężczyzny podającego się za „prokuratora”, który przekazał mu, że jego pieniądze są zagrożone. Zmyśloną historię miał potwierdził drugi z mężczyzn podający się za „policjanta”. Obaj przekonali seniora do wypłaty środków z banku oraz dokonania przelewu na podane przez nich dane. Dzięki temu jego oszczędności miały być „bezpieczne”. Tymczasem 72-latek stracił ponad 20 tys. złotych. Kiedy zorientował się, że został oszukany i jego pieniądze przepadły, zgłosił sprawę policjantom z Brzeska

Pamiętajmy, że w przypadku osób, które telefonicznie podają się za policjantów bądź członków rodziny lub proszą o przekazanie danych osobowych, bankowych lub pieniędzy przez osoby pośredniczące, należy każdorazowo najpierw weryfikować uzyskane przez telefon informacje. Do kontaktu należy wykorzystywać wyłącznie znane nam  numery telefonów, a nie numery podane przez osobę dzwoniącą. W sytuacjach budzących wątpliwość i uzasadniających podejrzenie oszustwa należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę Policji lub dzwonić na numer alarmowy 112.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.